את מחכה כל כך להיכנס להריון. מתפללת ומייחלת. אולי כבר התחלת לעבור טיפולי פוריות, ואולי את רק מתחילה לברר. אבל החששות, מורגשים כל כך, והרצון להיות לאמא כל כך גדול ועוצמתי.עבור זוגות רבים המסע המיוחל אל עבר ההריון והלידה
הוא תהליך ארוך ומורכב.
בדיקות US תכופות, בדיקות דם, קבלת תרופות והורמונים שונים, ובסופם, הזרעה, או שאיבת ביציות והחזרת עוברים.
הכמיהה הזאת לתינוק קטן, לילד רך, להריון עגול ושלם ובריא היא זאת שנותנת לנו את הכוח כנשים, וכזוגות להמשיך ולנוע, ולנסות שוב ושוב, חודש אחרי חודש.
אולם בתוך חדרי הניתוח הקרים, המרשמים הרפואיים, וההוראות שנותן הרופא, נשים רבות מרגישות אבודות.
"מה קורה לי, מה קורה לגוף שלי?"
תופעות לוואי בגלל ההורמונים, ווסת שמשתבשת בעקבות הטיפולים, מצבי רוח, דכדוך. אם זה נשמע לך מוכר, כנראה שעברת גם את טיפולי פוריות.

אני רוצה לתת לך כמה טיפים שאספתי ושצברתי במהלך השנים האחרונות, שנים שבהן אני מטפלת בנשים- סביב כל מעגל הפוריות. הטיפים הללו יכולים לעזור לך לשפר את הפוריות שלך ושל בן הזוג שלך, על מנת להעלות את הסיכויים לכניסה להריון.
חלק מהטיפים מיועדים כדי לעזור לך לקבל קצת יותר "אוויר", למצוא את המקום שלך בתוך הכאוס. לחפש מחדש את החיבור הבריא של אישה עם גופה.

אז הנה הטיפים שלי - בשבילך

למה הכוונה אוכל משמח? אוכל שגורם לגוף שלך, ולנפש שלך לשמוח. כשאני יושבת עם נשים הן יודעות להגיד לי לבד, ששוקולד וגלידה בכמויות גדולות לא באמת משמחות אותן. מה כן משמח את הגוף ואת הנפש שלנו? אוכל טעים, צבעוני, משמח ובריא. חלבונים- ביצים, קטניות, עוף או בשר, ירקות- בכל הצורות והגוונים, טריים או מוקפצים, במרק או בסלט. פירות- במידה. אגוזים- במידה. פחמימות מלאות- במידה. מהנסיון שלי ושל מטופלות שלי- כשמחפשים את האוכל שמשמח את הגוף, קל יותר להתמיד בתזונה מעשירה ובריאה ומשמחת. למה חשוב כל כך לאכול אוכל משמח ומבריא? הגוף שלנו נבנה ממה שאנחנו אוכלים. למרות השפע הגדול שיש היום מבחינת תזונה, אנשים רבים צורכים אוכל מעובד, פחות מדי ויטמינים ומינרלים, יותר מדי סוכר ופחמימות ריקות. כך שאמנם אנחנו לא רעבים, אבל הגוף- לא מקבל מספיק. ככל שהאוכל שלנו איכותי ובריא יותר- כך הגוף שלנו מתפקד טוב יותר- יש פחות עומס על המערכות, העיכול והספיגה טובים יותר- ויש יותר "אבני בנין" איכותיות לגוף. אבני בנין אלו חיוניות לבריאות הכללית שלנו, וגם לבריאות מערכת הרביה הגברית והנשית.

האגן הנשי נועד לנוע, ולהתנועע, לרקוד, ללכת, להתכופף, להתיישר. בפועל- נשים רבות (וגברים רבים) פשוט לא זזים מספיק. כאשר אין תנועה- יש תקיעות- של דם, של נוזלים. לכן ההמלצה הכי חשובה שאני יכולה לתת לנשים היא פשוט- להתחיל לנוע. ללכת, לרקוד, לשחות, לעשות יוגה, זומבה או פילאטיס, מה שאת אוהבת, העיקר- לנענע! זה חשוב במיוחד לנשים שחוות כאבים סביב הווסת או הביוץ, עד כדי לקיחת משככי כאבים ולנשים שחשות נפיחות באזור הבטן התחתונה סביב ימים אלו. אני ממליצה לעשות פעילות גופנית שלוש-ארבע פעמים בשבוע. אבל גם פעמיים יעשו שינוי. 

כמובן שבכל מצב חשוב לנשום, אבל במצבי סטרס מתמשכים חשוב לנשום נשימות עמוקות, יציבות, ונכונות כמה פעמים בשבוע. הנשימה העמוקה עוזרת לגוף להרגע, להתמלא בחמצן, לסייע בניקוי רעלים ובהשבת המיקוד הפנימי. אז איך נושמים עמוק? אני ממליצה לשבת או לשכב בשקט, לעצום את העיניים- ולקחת נשימה עמוקה מהאף- אל תוך הבטן. שימי לב שהסרעפת יורדת. ספרי עד ארבע באיטיות. החזיקי את האוויר בבטן לכמה שניות- ונשפי דרך הפה. שוב, בספירה איטית עד 4. אפשר להניח יד על מפתח הלב ויד על הבטן התחתונה תו"כ הנשימות. 

זהו אחד הטיפים החזקים והיעילים ביותר שלי לנשים שעוברות טיפולי פוריות, מנסות להיכנס להריון- ובעזרת ה', לקראת לידה. כמו כן לנשים שרוצות לייעל את הדימום הווסתי, להסדיר מחזור ועוד. עיסוי הירך הפנימית מהברך עד המפשעה, בעזרת כדור טניס או מערוך, מלמטה למעלה. בישיבה מזרחית, נחשפת בצורה טובה הירך הפנימית. את התרגיל אפשר לעשות מול הטלוויזיה או המחשב, תו"כ שיחה עם בן הזוג, או קריאת ספר. פשוט ללחוץ או לגלגל בעדינות, עם השתהות על המקומות הרגישים. העבודה על הירך הפנימית עובדת על המרידיאנים היינים של הרגל, שמגיעים ישירות אל הגניטליה החיצונית והפנימית. על ידי עבודה עליהם- עוזרים ומסייעים לזרימה חלקה של צ'י ודם אל הרחם, השחלות והחצוצרות, ולכן מסייעים למחזוריות תקינה ועידוד הריון. את העיסוי אפשר לעשות מהיום הראשון של הווסת ועד ליום הביוץ המשוער.  

דיקור סיני

הדיקור הסיני הוא שיטה עתיקה ויעילה לאיזון כללי של הגוף, לשיפור זרימת הדם במערכת הגניטלית, להורדת מתח, ולאיזון כללי.
מחקרים מוכיחים כי דיקור סיני חשוב  ומועיל לבריאות האישה ולתמיכה בפוריותה

שיאצו

השיאצו מגיע מיפן. הוא אחד מסוגי המגע העוטפים והמרגיעים ביותר שישנם. בעזרת השיאצו ניתן לאזן את התנועה הטבעית בגוף, להקל על כאבים שונים ולסייע בתהליך הטיפול. הטיפול מתבצע על בגדים ומתוך קשב לצורכי המטופלת וגופה.

צמחי מרפא

הצמחים משלימים את התהליך הטיפולי, ובעזרתם ניתן לחזק את המטופלת, ולזרז תהליכים טיפוליים עד להטבת התסמינים.
הפורמולות בהן אני משתמשת מותאמות אישית לכל מטופלת לפי הצורך הספציפי שלה.

עיסוי רחם

עיסוי רחם, עיסוי בטן ואיזון אגן מסייעים להזרמת דם תקינה וטובה באזור הבטן, ובייחוד באזור הבטן התחתונה, העיסוי מסייע לשיפור התהליכים הטבעיים בגוף, מזרים דם אל הרחם, השחלות והחצוצרות ובכך מסייע לפעולתם התקינה. 

אם את מרגישה שאת צריכה עוד ידע,
תרגישי בנוח להתקשר ולשאול
אשמח שנדבר ונראה האם אוכל לעזור לך

יעל 0528972189