כשהקיסר לא רגוע

אנחנו נמצאים בימים לא רגועים.

הרבה חרדה באוויר, אי וודאות, דאגות לקרובים לנו. לעצמנו, לילדים שלנו.

עם מזג אוויר משוגע, של אביב-חורף לסרוגין.

כל זה משפיע- מאוד על הקיסר שלנו, זה שאחראי שכל הממלכה שהיא אנחנו תתפקד בצורה המיטבית ביותר.

הרפואה הסינית מתייחסת ללב- כאל איבר פיזיולוגי, אבל בעיקר כאל איבר אנרגטי.

והתפקיד שלו, הוא פשוט להיות.

כאשר הקיסר- ראש הממלכה רגוע- הממלכה רגועה.

הדברים מתנהלים כסדרם, הדם זורם, והצ'י עובר בגוף, האוכל מתעכל והופך לאנרגיה. הגוף רגוע, והנפש רגועה. תהליכים פיזיולוגיים כאלה ואחרים יכולים להתבצע, כי יש סדר בגוף. הממלכה מתפקדת.

אבל מה קורה כאשר יש אירועים גדולים, משמעותיים, שמערערים את הקיסר? מה קורה כאשר הלב לא רגוע?

לפי אותו הסבר- כל הממלכה לא רגועה. יש חוסר וודאות, אי שקט, חוסר סדירות שעולה על גדותיו ומערער את הכל.

אני חושבת על המשל הזה הרבה בימים האחרונים, כאשר גם אני מנסה להחזיר לעצמי נשימה. להבין גם אני מה קורה לי, מה קורה לקיסר שלי. וכיצד ניתן להתמודד עם חוסר הוודאות הזו.

הקורונה, אותו וירוס שפרץ לחיינו בסערה, שינה את הכל, טרף את הקלפים. אירועים שבוטלו, אנשים שנכנסו להסגר, גבולות שנסגרו. והנפש שלנו מגיבה. כמה היא מגיבה! כמה הקיסר שלנו, הלב שלנו לא רגוע.

וכשהלב לא רגוע- הגוף כולו לא רגוע.

מה נרגיש בגוף? פלפיטציות, מועקה בחזה, קשיי נשימה, כאבי ראש, תאבון מוגבר או חוסר תאבון, עייפות, דכדוך, עיכול לא שקט, עצבנות. אצל נשים- ניתן לראות אי סדירות במחזור החודשי, ווסת שמקדימה או מאחרת או מכאיבה במיוחד. כאבים שונים בגוף. והרשימה עוד ארוכה. כל אלו הן תופעות מוכרות.

מה אנחנו יכולות לעשות על מנת להקל ולהתמודד רגשית עם המצב שנקלענו אליו?

הנה כמה דברים שעוזרים לי להתמודד-

תזונה– אם בימים רגילים חשוב להקפיד על תזונה מזינה, הרי שבימים של עומס רגשי- על אחת כמה וכמה. ככל שהתזונה שלנו תזין אותנו יותר- כך לגוף יהיה יותר פוטנציאל ויכולת למקסם משאבים ולהתמודד. הדבר חשוב במיוחד גם לצורך איזון וחיזוק מערכת חיסונית, במיוחד בימים האלה.

נשימות– מיקוד בנשימה מאפשר הרגעה של המערכת העצבית, שליטה על מצבי מתח וחרדה והפחתה שלהם. בקישור הזה תוכלו למצוא סשן נשימות להרגעת מצבי מתח וחרדה  https://drive.google.com/file/d/11tR4csn6fHCqiCR-uPT-n4BkYJRPzm1T/view

טיפולי רפואה סינית– כל עוד ניתן להגיע לקליניקה על מנת לקבל טיפול, אני ממליצה להגיע. אני קשובה להנחיות משרד הבריאות והאגודות השונות לרפואה סינית. לרפואה סינית, יש יכולת גם לחזק מערכת חיסונית, וגם להקל על תסמיני חרדה, לחזק ולאזן את הקיסר שלנו, ולשפר את היכולת הכללית שלנו להתמודד במצבי עקה וסטרס כמו המצב הנוכחי.

עוגנים–  אני ממליצה לשמור על סדר יום גמיש, ולשמור בתוכו עוגנים, שעוזרים לנו להתפקס. עוגן יכול להיות פעילות גופנית שאנחנו אוהבים, שיחת טלפון עם חברה, ארוחת ערב עם המשפחה ואפילו פרק בסדרה אהובה. כמו כן, אפשר דרך סשן הנשימות שבקישור, לחפש איפה בגוף יש לנו עוגן חיובי, ומקום בטוח שאליו נוכל לחזור בכל פעם שנרגיש מתוחים.

אני כאן, לכל שאלה, ובקשה בתקופה הקרובה.

בקליניקה (כל עוד אפשר)

וכאן

שלך, יעל רון

רפואה סינית בשומרון

כתיבת תגובה